Kompakt laminat Cephe Sistemleri

EN 438 normlarına uygun dış cephe giydirmede kullanılan kompakt laminat etkili hava koşullarına karşı dirençlidir. Yüzeyinde bulunan koruma tabakası sayesinde uv ışınlarına, rüzgar sürtünmesine, yüksek ısılara, donmaya, yağmurlara, darbelere karşı dayanaklıdır. Çizilmeye, çatlamaya ve kırılmaya karşı dayanımı yüksektir ve çürümez. Standart kalitedeki laminatlar, zor alevlenici olarak B-S2,d0 sınıfı yangına karşı dayanabilme özelliğine sahiptir.

Kompakt laminant dış cephe kaplaması uygulanan binalarda yüksek seviyede havalandırma sağlandığı için rutubet, ısı kaybı ve ısı farklılıkları da önlenmektedir.

Kompakt Laminat ;Fenol esaslı sentetik reçine emdirilmiş kraft kağıtları ile en dışında yer alan melamin esaslı reçinenin her iki yüzeyde dekoratif kağıtlara 150 °C sıcaklıkta ve 100 kg/cm² basınç altında 90 dakika preslenmesiyle oluşan masif laminat panellerdir. Preslenme işleminden sonra laminat yüzeyine herhangi bir ek uygulama yapılmaz.

Ağırlığı 1mm için 1,45 kg/m2 dir. 1 mm den başlayıp 40 mm ye kadar üretilebilen kompakt laminat, cephe kaplamalarında genellikle 4mm – 12mm ölçülerinde kullanılır.

Kompakt laminat Cephe Sistemleri kaplama m² fiyatını öğrenmek ve teklif almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.